Internetowe księgarnie dają konkurencyjne ceny podręczników

Podręczniki w niskiej cenie? Wydaje się to być niemożliwe. Przy cenach pozycji szkolnych i kosztach corocznej wyprawki swoich pociech, rodzice przekonują się, jak niewiele zmienia się w tej kwestii. Choć rząd i kolejne ustawy mają poprawią tę sytuację. Niestety wydatek rzędu kilkuset złotych nie omija żadnego rodzica. Oszczędności na szczęście można poszukać, choć to niełatwe zadanie.

Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na oferty księgarni internetowych. Tutaj znajdziemy ciekawe propozycje nawet wtedy, gdy w grę będą wchodziły koszty przesyłki. Choć istnieje niemała liczba księgarń posiadających swoje stacjonarne siedziby, jak i prowadzących sprzedaż internetową. Można zamówić komplet podręczników przez internet, a odebrać go w lokalnej księgarni oszczędzając na sumarycznej kwocie zakupów, pomniejszonej jednocześnie o koszty dostawy.

Konkurencja na rynku jest duża, ale ceny potrafią różnić się nawet o kilkadziesiąt złotych na komplecie. Efekt ten staje się mniej wyraźny, jeśli kupujemy pojedyncze pozycje. Dlatego warto odłożyć trochę pieniędzy i w dobrym momencie postawić na zakup kompletu, dzięki czemu można liczyć na oszczędności w granicach do kilkudziesięciu procent.

Pomocą mogą być porównywarki internetowe oraz rankingi księgarń. Jedno klarowne zestawienie wystarczy, by ocenić, gdzie dokonamy najbardziej korzystnego zakupu. Atrakcyjne ceny podręczników to nie wszystko, na co mogą liczyć rodzice kupujący w internecie. Nierzadko można zdecydować się na zakupy z płatnością w ratach i to bez żadnych dodatkowych opłat. Łatwiej znieść wydatek 20-30zł miesięcznie, aniżeli kilkuset złotych jednorazowo.

Tańszymi będą także zakupy dokonywane tuż przed końcem roku szkolnego bądź na początku wakacji. Księgarnie chcą opróżnić swoje magazyny i zrobić miejsce na najnowsze wydania oraz pozycje. Podręczniki z zeszłego roku, które wciąż obowiązują są sporo tańsze, w szczególności decydując się na zakup całego kompletu.

Podsumowując, im wcześniejsze zakupy, tym lepiej. A do tego decydując się na ofertę internetowych księgarni można naprawdę sporo zaoszczędzić. Największa różnica widoczna jest wtedy, gdy trzeba każdego roku wyposażyć w podręczniki kilkoro dzieci. 30-40zł na komplecie dla jednego dziecka, to kolejno nawet 100-200zł oszczędności sumarycznie, przy podręcznikach nabywanych dla większej liczby dzieci.